wtorek, 2 czerwca 2026

Trwanie.

 Ostatni deszcz padał w pierwszej połowie maja. Nie była to ulewa, ale starczyło go na tyle, by roślinki wzeszły. Od tamtego czasu nie spadła nawet kropelka. Podlewam tylko mały ogród, a duży musi sobie radzić sam. Może po niedzieli rozciągniemy węże i tam, a może spadnie deszcz i świat będzie piękniejszy:). Na razie chodzę i podziwiam  wielką niezłomność i optymizm moich roślin, bo trwają.


Maki i piwonie.




Bug, którego chwilowo ( mam nadzieję) nie odwiedzam. 
Zdjęcia męża, a szczupak powędrował sobie z powrotem do wody. Stan wody w Dorohusku wynosi jedynie 50 cm.:(



Z wnukami.

11 komentarzy:

  1. Susza jest przeokrutna, u nas we Włodawie ostatnio troszkę popadywało, cóż, nie padało, a właśnie popadywało, ledwo zmyło kurz z liści i to niezbyt dokładnie, pod krzaczki nawet nie dotarło.
    Piękne zdjęcie z wnukami, miła pamiątka :)
    Pozdrawiam serdecznie, Agness:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U mnie dzisiaj przez chwile zaczęło rosić, ale tylko przez chwilę:(
      Wysadziłam przed chwilą późne pory. Niestety woda z konewki.
      We Włodawie macie jutro wystawę malarstwa Jolanty Madej. Podobają mi się jej prace i mam nadzieję, że kiedyś je zobaczę naprawdę:), a nie w sieci. A może ty znasz artystkę?
      M

      Usuń
    2. A wiesz, że nie znam, ale bardzo mnie zaciekawiłaś, zaraz odszukam ją w internecie . Poszukam też informacji o wystawie, Dziękuję za podpowiedź <3

      Usuń
  2. A u nas leje! Jeden dzień, prognoza zapowiedziała i się sprawdziło. A było już nieziemsko sucho.
    Tobie też życzę solidnego opadu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Może kiedyś tak się stanie.:), bo na razie spadło trochę mżawki, ale i to cieszy bardzo.
      m

      Usuń
  3. Pięknie Wam :* i widać, że u babci wspaniale... Susza, jak patrzę na Twoje rośliny, to ogromnie mi przykro. A maki i piwonie - cudne.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U babci jak to u babci:) Więcej można.
      Troszeczkę popadało i chociaż wierzchnia warstwa ziemi znowu sucha, to jednak rośliny szczęśliwsze.
      M

      Usuń
    2. U nas nadmiar deszczu a u Ciebie jego brak...

      Usuń
  4. Najsłodsze zdjęcie z wnukami, to ostatnia wielka i niezmierzona miłość.

    OdpowiedzUsuń